₺150,00
3-7 iş günü içinde kargoya teslim edilir
Ürün Kodu
Yok
  • Aydınlatma Metni Aydınlatma Metni
  • İade ve Teslimat Koşulları İade ve Teslimat Koşulları
  • Mesafeli Satış Sözleşmesi Mesafeli Satış Sözleşmesi

Duyusal oyunlar neden bu kadar önemli?

Duyusal oyunlar beceri oyunları değildir. Kullanılan materyalin dokusunu tanımak, duyuları harekete geçirmek ve yaratıcılığını geliştirmek için oynanan oyunlardır. Çocuk farklı nesnelere dokundukça beyin gelişimi hızlanır. Zamanla bu kavramlar çocuğun beynine yerleşir ve ayırt etmeye başlar. İşte o zaman okuma-yazma, ince-kaba motor gibi beceri gerektiren durumlarda çocuğun hazır bulunuşunu sağlar. Zihin gelişimi üzerinde büyük rol oynar. Ayrıca aktif bir şekilde duyusal oyunlar oynayan çocukların sosyal becerileri, problem çözme yetenekleri daha gelişmiştir ve hafızalarının da güçlenmesinde önemli bir etkendir. Aynı zamanda duyusal oyunlar sakinleştiricidir özellikle kaygılı ve stresli çocuklarda terapi gibidir. 

Ellerimiz ikinci beynimizdir, çocuklarımız ellerini ne kadar çok kullanırsa beyin gelişimi o kadar artacaktır.

-Önemli Uyarı: Kit içeriğindeki küçük materyaller boğulma tehlikesi yaratacağından 3 yaş altı çocuklar için uygun değildir, 3 yaş altındaki çocuklar yetişkin gözetiminde olmak şartı ile oynatılabilir, ürünlerin kullanımı ile ilgili tüm sorumluluk yetişkindedir.

Ürünlerimiz içeriğindeki materyal çeşitleri mevcudiyete göre değişiklik gösterebilir.

Yok

Henüz hiç yorum yapılmamış

You need to be logged in or create an account to give your appreciation of a review.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için Cookie kullanıyoruz.

Favorilerim Bizimle İletişim Geçin
İlk önce oturum açmalısınız
İlk önce oturum açmalısınız

Sepetim

Sepette hiç ürün yok